а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

безрезервен

безрезервни
Вид збор: Придавка
Што се поддржува, што се врши без резерва, без ограничување, во целост.
Англиски: unconditional
Примери:
безрезервен став
безрезервна поддршка
FlexiMac
 менување на македонски глаголи