а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

безразложен

безразложниот
Вид збор: Придавка
Што е без разлог, без причина.
Англиски: groundless, unfounded
Употреба: Нестандарден збор
Примери:
безразложен инает
FlexiMac
 менување на македонски глаголи