а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бездруго

Вид збор: Модален збор
Сигурно, без сомнение.
Англиски: no doubt
Примери:
Бездруго, тоа е убаво смислена работа.
Бездруго, тоа е јасно.
Бездруго ќе се обогатите.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи