а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

безвизен

безвизни
Вид збор: Придавка
За што не треба виза.
Англиски: visa free
Употреба: Дипломатија
Примери:
Прилив на баратели на азил од земјите кои од неодамна уживаат безвизен режим.
воведување безвизен режим
реципроцитетен безвизен режим
FlexiMac
 менување на македонски глаголи