а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бегло

Вид збор: Прилог
Ранг: 17385
површно, набрзо
Англиски: superficially
Примери:
Бегло погледна во мајка ѝ.
Бегло изнесовме некои примери.
Изведенки
беглост ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК