а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бај

Вид збор: Извик
Ранг: 44670
1. Поздрав.
Англиски: bye
Употреба: Разговорно
Примери:
Бај-бај!
2. За довикување овци.
Употреба: Разговорно
Примери:
Бај, ба-ај!