а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

башка

Вид збор: Прилог
Ранг: 7838
посебно, одделно
Англиски: separately Турски: başka
Употреба: Разговорно
Примери:
Сето тоа ние башка ќе го платиме.
Порача по мајстори да направат затворени прегради во тремот за секое од кучињата башка.