а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

бацувка

мн. бацувки
Вид збор: Именка, женски род
бакнеж
Англиски: kiss
Употреба: Разговорно
Примери:
Тоа беше нејзината прва бацувка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи