а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

барабар

Вид збор: Прилог
Ранг: 12861
заедно
Англиски: together Турски: beraber
Употреба: Разговорно
Примери:
Тој сака барабар со нас да биде.
Дигав вреќи барабар со амалите.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК