а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

банкарски

банакрскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 12335
Што се однесува на банка или банкарство.
Англиски: banking
Употреба: Економија
Примери:
банкарска гаранција
банкарски службеник
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК