а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

банер

мн. банери
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 55015
Реклама (слоган) поставена на видливо место на веб-страницата.
Англиски: banner
Употреба: Информатика