а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

балетски

Види и: балет (м.)
Вид збор: Придавка
Ранг: 20185
Што е во врска со балет.
Употреба: Музика и танц
Примери:
Балетско училиште.
Балетска кореографија.
Балетска уметност.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК