а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

багремов

багремови
Вид збор: Придавка
Што се однесува на багрем.
Албански: i akacies
Употреба: Ботаника
Примери:
Багремов цвет.
Старо багремово дрво.
Багремов мед.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи