а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аѓутантство

Вид збор: Именка, среден род
1. Звање, должност на аѓутант.
Албански: Titull
2. Канцеларија на аѓутанти.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи