а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аш

Вид збор: Извик
За нешто што е скриено, што го нема веќе, обично при обраќање на деца.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи