а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

афирмиран

афирмираниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 38681
Познат, прочуен, што има добар глас во јавноста.
Англиски: famous
Примери:
Афирмиран научник.