а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

афионов

Види и: афион (м.)
афионовиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 40644
Што е од афион.
Албански: i afionit
Употреба: Ботаника
Примери:
Афионова чушка.
Афионово семе.