а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ау

Вид збор: Извик
Ранг: 8454
За изразување на изненадување или на чудење.
Англиски: wow
Примери:
Ау, колку си пораснал!