а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аудио

Вид збор: Префикс
Ранг: 22781
1. Што се однесува на слухот.
Англиски: audio
Употреба: Физика
2. аудитивен
Англиски: auditive