а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аудиовизуелен

аудиовизуелни
Вид збор: Придавка
Ранг: 51612
Што може истовремено да се чуе и да се види.
Англиски: audiovisuell
Употреба: Технологија
Примери:
аудиовизуелни средства
аудиовизуелна настава