а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

атрактивен

атрактивни
Вид збор: Придавка
Ранг: 25701
интересен, привлечен, примамлив, необичен
Англиски: attractive
Примери:
атрактивна жена
атрактивна облека
атрактивно место
Изведенки
1. атрактивно прил.
Пример: Се облекуваше атрактивно.
2. атрактивност ж.