а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

асексуален

асексуалниот
Вид збор: Придавка
1. Без полови органи.
Англиски: asexual
Употреба: Биологија
2. (за однос меѓу две лица) без секс
Англиски: asexual
Изведенки
1. асексуално прил.
2. асексуалност ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи