а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

ароганција

(едн.) ароганцијата
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 15093
надменост, дрскост, наперченост
Англиски: arrogance Албански: arogancë
Примери:
Ме одби со невидена ароганција.