а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аристократски

аристократскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 26723
Што припаѓа, што се однесува на аристократ, аристократка и на аристократија.
Англиски: aristocratic
Изведенки
аристократски прил.
Како аристократ.
Пример: Живее аристократски.