а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аргументација

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 11068
Целокупност на документи со кои се докажува нешто.
Англиски: argumentation
Примери:
Целата аргументација беше сместена во досието на осудениот.
Лажната аргументација беше приложена до надлежниот судија.
Научна аргументација.
Изведенки
аргументациски прид.
аргументацискиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК