а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

арго

мн. аргоа
Вид збор: Именка, среден род
Ранг: 15996
Таен јазик на еден социјален слој или на група луѓе, неразбирлив за другите.
Турски: argo Француски: argot
Употреба: Лингвистика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК