а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

арапски

Види и: Арап (м.)
арапскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 1843
Што е во врска со Арапите.
Англиски: Arabic
Употреба: Географија
Примери:
арапски коњ
арапска куќа