а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

апсолутист

мн. апсолутисти
Вид збор: Именка, машки род
1. апсолутен владетел
Англиски: absolutist Албански: apsolutist
2. приврзаник на апсолутизмот
Англиски: absolutist Албански: apsolutist
Употреба: Политика
Изведенки
апсолутистички прид.
апсолутистичкиот
FlexiMac
 менување на македонски глаголи