а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

апостил

мн. апостили
Вид збор: Именка, машки род
Печат со кој се заверува изворноста или автентичноста на потписот, својството на лицето кое го потпишува документот и содржината на печатот или жигот со кои е снабден документот или јавната исправа.
Англиски: apostil
Употреба: Правда
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК