а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

антисоцијален

антисоцијалниот
Вид збор: Придавка
Што не е социјален, што е изолиран од општеството.
Англиски: antisocial
Примери:
Успехот се темели на фактот што најпопуларната социјална мрежа на светот ја направи еден прилично антисоцијален тип.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи