а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

антинационален

антинационалниот
Вид збор: Придавка
Што е против нацијата.
Употреба: Политика
Примери:
антинационален акт