а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

антикорупција

(едн.)
Вид збор: Именка, женски род
противкорупција
Употреба: Политика
Примери:
политика за антикорупција
Изведенки
антикорупционер м.
мн. антикорупционери
Член на антикорупциска комисија.