а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

антикварница

мн. антикварници
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 24818
Продавница за стари предмети.
Англиски: antiquity shop
Примери:
Таа лично го имаше купено портретот во една антикварница.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи
ДИГИТАЛНИ РЕСУРСИ НА МАКЕДОНСКИОТ ЈАЗИК