а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

антидемократски

антидемократска
Вид збор: Придавка
Што не е демократски, што е против демократијата.
Англиски: antidemocratic
Употреба: Политика
Примери:
антидемократски чин
Културата ни е антидемократска.
Изведенки
антидемократија ж.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи