а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

амалски

Види и: амал (м.)
амалскиот
Вид збор: Придавка
Што е поврзано со амал.
Турски: hamal
Примери:
Амалски живот.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи