а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

алергичен

алергичниот
Вид збор: Придавка
Ранг: 23565
Што страда од алергија, што покажува алергија.
Англиски: allergic
Употреба: Медицина
Изведенки
алергичност ж.