а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

албумински

албуминскиот
Вид збор: Придавка
Што се однесува на албумин.
Употреба: Хемија
Примери:
албумински тест
FlexiMac
 менување на македонски глаголи