а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аеро

Вид збор: Префикс
Ранг: 48411
1. Што се однесува на воздух, воздушен.
Англиски: air
2. Што се однесува на аероплан, авијација, воздухопловство.
Англиски: air
FlexiMac
 менување на македонски глаголи