а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аеромитинг

мн. аеромитинзи
Вид збор: Именка, машки род
Изложба на летала и демонстрација на летечки вештини.
Англиски: airshow
FlexiMac
 менување на македонски глаголи