а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

агротехника

(едн.) агротехниката
Вид збор: Именка, женски род
Ранг: 34567
Примена на технички средства при обработка на земјиштето.
Англиски: agricultural technology
Употреба: Земјоделство
Изведенки
агротехнички прид.
агротехничкиот