а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

агри

Вид збор: Префикс
Прв дел од сложенка со значење: се однесува на земјоделство.
Англиски: agri
Употреба: Земјоделство
Примери:
агрикултура