а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

аграрен

аграрни
Вид збор: Придавка
Што се однесува на аграр, земјиштен, земјоделски.
Англиски: agricultural
Примери:
Аграрен фонд.
Аграрна реформа.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи