а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

агностик

мн. агностици
Вид збор: Именка, машки род
Ранг: 42021
Претставник на учењето дека вистнската суштина на постоењето, на Бога и на натприродното не може да се спознае.
Англиски: agnostic
Употреба: Религија , Филозофија
FlexiMac
 менување на македонски глаголи