а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

агенда

мн. агенди
Вид збор: Именка, женски род
1. Работи што се во тек; дневен ред; незавршени акти.
Англиски: agenda Албански: agjendë
Употреба: Административен термин
2. потсетник, бележник
Англиски: agenda Албански: kujtesë
FlexiMac
 менување на македонски глаголи