а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

авто

Вид збор: Префикс
Ранг: 8035
1. сам, само
Англиски: auto
Примери:
автократ, автономен
2. автомобилски
Англиски: auto
Примери:
автопат, автосервис, автомеханика
FlexiMac
 менување на македонски глаголи