а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

автосугестивен

автосугестивниот
Вид збор: Придавка
Што врши автосугестија, што се прави со автосугестија.
Англиски: autosuggestive
Примери:
Последната мисла почна да ја шепоти како автосугестивна лозинка.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи