а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

автоматски

автоматскиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 10429
Што е во врска со автомат.
Англиски: automatic
Примери:
автоматско оружје
автоматски пушки
автоматски пиштол