а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

автолимар

мн. автолимари
Вид збор: Именка, машки род
Лице што се занимава со поправки и одржување на каросериите на возилата.
Изведенки
автолимарски прид.
автолимарскиот