а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

автоанализа

мн. автоанализи
Вид збор: Именка, женски род
Самокритично преиспитување на своите постапки, испитување на својата совест, внесување во самиот себе.
Англиски: self-analysis
Примери:
автоанализа без извртено алиби
Издавачот го опишува како автоанализа на психолошкиот и духовниот развој.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи