а   б   в   г   д   ѓ   е   ж   з   ѕ   и   ј   к   л   љ   м   н   њ   о   п   р   с   т   ќ   у   ф   х   ц   ч   џ   ш

австралиски

австралискиот
Вид збор: Придавка
Ранг: 17710
Што се однесува на Австралија.
Англиски: australian
Употреба: Географија
Примери:
Официјална валута на Австралија е австралискиот долар.
FlexiMac
 менување на македонски глаголи